Mid Season Sale

Ocieplane trzewiki chłopięce

Kiedy temperatury spadają, stopy naszych małych odkrywców narażone są na dodatkowe niebezpieczeństwa. Plucha, deszcz i śnieg stanowią niemałe wyzwanie dla delikatnych, podatnych na wyziębienie dziecięcych nóżek. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im specjalnej ochrony. Jakie trzewiki chłopięce wybrać, by skakanie po kałużach i zabawy w białym puchu obyły się bez poważnych konsekwencji dla zdrowia?


Czym wyróżniają się trzewiki dla chłopca?

Trzewiki chłopięce to buty jesienno-zimowe przeznaczone dla dzieci i młodszych nastolatków. Standardowo sięgają one ponad kostkę, mają grubą podeszwę i wykończenie w formie sznurowania. Modele przeznaczone na jesień cechują się lżejszym materiałem i cieńszą izolacją. Będą odpowiednie na te dni, w których temperatury oscylują w okolicach 5-10°C. Natomiast na ocieplane trzewiki chłopięce warto postawić, kiedy zależy nam na solidnych butach na sezon zimowy.


Na co należy zwrócić uwagę wybierając ocieplane trzewiki chłopięce?

Pierwszym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę decydując się na ocieplane trzewiki dla chłopca jest jakość wykonania buta. Najodpowiedniejszym materiałem będzie tu naturalna skóra, która zapewni dobrą izolację termiczną, a jednocześnie pozwoli skórze dobrze oddychać. Trzewiki dla chłopca wykonane ze skóry licowej lub nubuku gwarantują, że stopa nie zmarznie podczas zimowych chłodów, ale także nie spoci się w trakcie szalonych zabaw na śniegu.

Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonana jest podszewka i wkładka. Jesienne trzewiki chłopięce powinny być wyposażone w akcesoria ze skóry naturalnej, która łatwo dopasowuje się do stopy dziecka. Natomiast jeśli chodzi o trzewiki ocieplane chłopięce, powinniśmy szukać elementów wykończenia wykonanych ze 100% wełny. Materiał ten nie tylko świetnie izoluje i utrzymuje optymalną temperaturę w bucie, ale także zapobiega zapoceniu stopy i jej odparzeniom.


Jak kupować trzewiki dla chłopca?

Dzieci bardzo szybko rosną, jednak nie znaczy to, że możemy kupować im buty za duże o rozmiar lub dwa w nadziei, że obuwie wystarczy na kilka sezonów. Postępując w taki sposób nie tylko narażamy na szwank bezpieczeństwo dziecka (stopa będzie się po prostu ślizgać w zbyt obszernym bucie), ale także ryzykujemy poważne komplikacje zdrowotne. Stopa dziecka cały czas się kształtuje, dlatego tak ważny jest dobór obuwia, które będzie wspierać prawidłowy rozwój i zapobiegnie deformacjom. Ocieplane trzewiki dla chłopca nie są tu wyjątkiem.

Jak w takim razie dobrać obuwie, które będzie wygodne dla dziecka i zapewni mu idealny komfort termiczny? W zależności od tego, czy decydujemy się na buty chłopięce jesienne, czy też na trzewiki chłopięce ocieplane, w bucie powinno pozostać 0,5 cm - 1 cm wolnego miejsca. Dzięki temu w buciku zmieszczą się rajstopki lub grubsza skarpetka oraz kilka milimetrów zapasu pozwalających stopie na swobodny wzrost.

Pamiętajmy, że nie warto żałować funduszy ani na ocieplane trzewiki chłopięce, ani na żaden inny typ obuwia dziecięcego. Jest to oszczędność wyłącznie na krótką metę, gdyż w dłuższej perspektywie z pewnością przyjdzie nam wydać wielokrotność ceny bucików na liczne wizyty u ortopedy.


Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz