Rabaty do -40%
  • 1
  • z
  • 1

Maseczki dla dzieci

Firma Bartek funkcjonuje na rynku obuwniczym już ponad 25 lat. Oferujemy wysokiej jakości obuwie dziecięce, w tym także niechodki, buty profilaktyczne oraz buty do nauki chodzenia. Do szerokiej gamy naszych produktów dołączyły takżemaseczki dla dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem w postaci ochronnych maseczek wielorazowych dla dzieci.

Maseczki dla dzieci – po co je nosić?

Maseczki ochronne dla dzieci są używane w wielu krajach na całym świecie. Ich główny cel to profilaktyka oraz poprawa stanu zdrowia. Maseczki dla dzieci mają na celu przefiltrować powietrze, którym oddycha maluch i oczyścić je ze wszelkich skażeń, zarówno toksycznych substancji chemicznych, jak i drobnoustrojów.

Maseczki ochronne dla dzieci – jak ich używać?

Przed pierwszym użyciem maseczki wielorazowe dla dzieci należy wyprać w temperaturze maksymalnej 60°C. Dopuszczalne jest także ich suszenie w suszarce bębnowej. Materiał, z którego zostały wykonane maseczki ochronne dla dzieci, zachowuje swoje właściwości do około kilkunastu cykli prania.

Maseczki bawełniane dla dzieci wymienia się, gdy materiał robi się wilgotny. Przed założeniem należy dokładnie umyć ręce, niewskazane jest, by po założeniu na twarz dotykać maseczkę, np. poprawiać jej ułożenie. Zdejmując maseczkę należy unikać dotykania jej materiału – wskazane jest, by pociągnąć za sznurek lub gumkę. Po zdjęciu maseczki należy ją od razu wrzucić do pralki.

Maseczki wielorazowe dla dzieci wykonane z cieńszego materiału przeznaczone są do noszenia w okresie wiosenno-letnim, natomiast te grubsze nosi się zimą. W przypadku maluchów dostępne są różne kolorowe wzory – wesoły motyw zachęca malucha do stosowania maski, gdy sytuacja tego wymaga. Dziecięce maseczki ochronne mocowane są na rozciągliwych i wytrzymałych gumkach, dzięki czemu nie uwierają one okolic twarzy.

Maseczki wielorazowe dla dzieci – szeroki wybór

W naszej ofercie znajdą Państwo maseczki bawełniane dla dzieci w różnych wzorach i kolorach – uniwersalne, dwuwarstwowe, a także z jonami srebra. Te ostatnie zapewniają skuteczną ochronę przed patogenami – grzybami, bakteriami i wirusami. Znacznie zmniejszają ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dwuwarstwowe maseczki dla dzieci składają się z wewnętrznej warstwy wykonanej z bawełny i poliestru oraz zewnętrznej z bawełny wzbogaconej jonami srebra.

Maseczki bawełniane dla dzieci wyprodukowane w Polsce

Maseczki wielorazowe dla dzieci produkowane są na terenie Polski. Tkanina, z której zostały one wykonane (bawełna o gramaturze 150 g/m2 ±15) posiada certyfikat Oeko-Tex STANDARD 100. Oznacza to, że mogą one być bezpiecznie stosowane na skórze, ponieważ nie zawierają substancji szkodliwych. Certyfikat Oeko-Tex jest jednym z najważniejszych aspektów jakościowych, które mogą decydować o bezpieczeństwie tekstyliów mających styczność ze skórą. Maseczki dla dzieci oznaczone tym wyróżnieniem są w szczególności polecane dla osób ze słabo rozwiniętym i bardziej podatnym na infekcje układem immunologicznym.

Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz