Rabaty do -40%
  • 1
  • z
  • 1

Buty komunijne dla dziewczynki

Komunia to istotny czas dla wielu dzieci oraz ich rodziców. Nic w tym dziwnego, że ubiór dziecka musi być tego dnia wyjątkowy – począwszy od alby lub sukienki, przez ozdoby aż po obuwie. Buty komunijne dla dziewczynki muszą jednak nie tylko wyglądać, ale przede wszystkim zapewnić dziecku konieczną wygodę. Jak wybrać komfortowe buty na komunię dla dziewczynki?

Jakie buty komunijne dla dziewczynki wybrać?

 Buty dla dziewczynki na komunię muszą spełniać dwa kryteria:

Elegancja w przypadku butów dziecięcych nie ulega zmianie od wielu lat. Proste buciki wizytowe dla dziewczynki z pewnością sprawdzą się jako buty komunijne. Oczywiście jednym z najczęściej wybieranych kolorów na tego typu okazję jest biel, ewentualnie ecru. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przełamać odrobinę ten schemat i pozwolić sobie na małe odstępstwo od tradycji. W sytuacji, w której dziecko idzie do komunii w sukience lub ma różnokolorowe dodatki (torebkę, wianek), buty mogą być kolorystycznie dopasowane właśnie do tych dodatków. Bardzo eleganckim i świetnie wyglądającym w towarzystwie bieli jest kolor granatowy, który wygląda na bardziej stonowany od wyjściowej czerni. Takie buty na komunię dla dziewczynki będą prezentować się pięknie!

Buty komunijne dziewczęce a wygoda

Chociaż dziecko przygotowując się do komunii, może zwracać uwagę przede wszystkim na wygląd, zadaniem rodziców jest wybranie butów, które będą nie tylko ładnie wyglądać, ale także zapewnią dziecku komfort w trakcie tego długiego dnia. Chociaż buty wizytowe niekoniecznie kojarzą nam się z wygodą, stopa dziecka w żadnym wypadku nie może być narażona na ucisk – może on powodować otarcia, które przeradzają się w odciski, modzele i bolesne ranki. Takie doświadczenia z pewnością nie sprawią, że dziecko będzie w przyszłości chętne do zakładania eleganckich butów.

Aby noga nie ślizgała się w bucie i nie zsuwała się, warto wybrać buty komunijne dla dziewczynki z paskiem przebiegającym nad stopą lub przy kostce. W ten sposób but będzie dobrze trzymać się na stopie. Właśnie dlatego buty takie jak baleriny komunijne bez paska nie są polecane na tego typu okazje.

Warto także pamiętać, że buty – zarówno te na co dzień, jak i te eleganckie – powinny być wykonane z miękkich materiałów przyjaznych stopie. Dzięki temu noga dziecka nie męczy się i może swobodnie oddychać.

Buciki komunijne dla dziewczynek – jak wybrać rozmiar?

Odpowiednio dobrany rozmiar butów komunijnych sprawi, że dziecko będzie czuło się w nich komfortowo. Stopa nie uniknie luźnego „chodzenia” w bucie bądź, w przypadku zbyt małego rozmiaru, nie będzie przez niego uciśnięta. Rozmiar wybiera się na podstawie długości wkładki. Wystarczy zmierzyć stopy dziecka a do wyniku dodać około 0,5 cm. Taki wynik należy porównać z tabelą rozmiarów producenta (buty dziecięce mogą mieć różną rozmiarówkę w zależności od sklepu). Dzięki temu ryzyko otarć czy ucisku znacząco się zmniejsza.

A co z obcasem? Niektórzy rodzice obawiają się, że to za dużo – nawet jak na buty komunijne dla dziewczynki. Warto jednak zauważyć, że dziecko jednak nie będzie odczuwać niewygody, jeśli obcasik jest niewielki, a całe buty dla dziewczynki dobrze dopasowane do jej stopy. Nie ma zatem czego się bać!

Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz