Rabaty do -40%
  • 1
  • z
  • 1

Buty komunijne dla chłopca

Sezon komunijny może być stresujący zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Wybór miejsca świętowania, zaproszenia, próby w kościele i oczywiście znalezienie odpowiedniego ubrania. To może być czasochłonne. Na szczęście odpowiednie buty komunijne dla chłopca wcale nie są tak trudne do znalezienia. Czym należy kierować się podczas wyboru? Jak upewnić się, że buty komunijne chłopięce będą dobrze pasować i nie zaczną obcierać stopy dziecka?

Jak wybrać buty do komunii dla chłopca?

Buty na komunię dla chłopca nie różnią się niczym od obuwia wizytowego dla dzieci. Nie powinno być zatem problemem wybranie modelu, który dopasowany będzie do alby lub garnituru (w zależności, w co ubrane jest dziecko). Najczęstszy wybór kolorystyczny stanowi oczywiście czerń, która wygląda bardzo elegancko i uniwersalnie. Lekkim odstępstwem od tradycji są szarości lub brązy, jednak jeśli pasują one do ubioru dziecka, nie ma żadnych przeciwwskazań przed wyborem takich właśnie kolorów.

Pantofelki komunijne dla chłopca idą już raczej w odstawkę – obecnie wybiera się modele z naturalnej skóry licowej lub zamszu, które są dużo bardziej wygodne od tak zwanych lakierków. Mokasyny chłopięce komunijne są z kolei zbyt casualowym wyborem jak na tak poważną okazję. Dlatego wybór pada najczęściej na buty wizytowe chłopięce z zaokrąglonym noskiem.

Wygodne buty komunijne dla chłopca

Wybór wygodnych butów dla dziecka zawsze powinien być ważniejszy, niż wybór butów ładnych. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba godzić się na kompromisy – można mieć jedno i drugie. Jeśli jednak dziecko upiera się na zakup butów, które nie leżą dobrze na jego stopie, należy podjąć decyzję zgodną ze zdrowiem stopy dziecka. Czym charakteryzować się będą wygodne buty komunijne? Chłopiec musi w nich przede wszystkim odczuwać stabilność stopy – noga nie może się ruszać w bucie. Nie może także być przez niego uciskana, gdyż grozi to powstawaniu odcisków i otarć, które skutecznie mogą zniechęcić dziecko do noszenia eleganckich butów. Wygodne buty chłopięce powinny być także wykonane z naturalnych, miękkich materiałów, pozwalających stopie oddychać. Może to być nubuk czy skóra licowa.

Buty komunijne chłopięce – wybór rozmiaru

Należy pamiętać, by przy wyborze rozmiaru nie kierować się numerem obuwia, jakie dziecko obecnie nosi. Rozmiarówki różnią się w zależności od sklepu i producenta, dlatego rozmiar niekoniecznie musi być równy rozmiarowi. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego rozmiaru obuwia jest zmierzenie stopy dziecka, dodanie do wyniku 0,5 centymetra, a następnie porównanie wyniku z tabelą rozmiarów. Na tej podstawie można wybrać buty, które będą pasować na stopę dziecka, jednocześnie dawać jej wystarczająco dużo luzu na założenie skarpetki czy też lekką opuchliznę, która pojawia się w trakcie dnia.

Buty komunijne dla chłopca – na rzepy czy sznurowane?

To zależy od preferencji dziecka oraz rodziców – jeśli chłopiec wiąże samodzielnie swoje buciki, można wybrać dla niego sznurowane obuwie. Jednak nie warto w tak ważnym i i tak nerwowym dniu dodawać dziecku dodatkowych stresów, zmuszając go do zakładania butów, z którymi nie do końca sobie radzi. W naszym sklepie znaleźć można wiele modeli eleganckich butów na rzepy, które wyglądają równie dobrze, jak te sznurowane.

Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz