Obuwie profilaktyczne

2013-04-24
obuwie_profilaktyczne_300x106png
profilaktyczne_400x559
ZESTAW ĆWICZEŃ DO WSPÓLNEJ ZABAWY

Przedstawione ćwiczenia to propozycja wspólnej zabawy z dzieckiem. Idealnie wzmacniają mięśnie stóp. Uwaga! Najlepiej ćwiczyć boso lub w skarpetach.

cwiczenie_1_320x275cwiczenie_2_320x276

imid_zs_200x111BARTEK, to polska firma, która od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości obuwia dziecięcego. Dotychczas wyprodukował już ponad 10 mln par butów. U podstaw sukcesu marki leży wyjątkowa dbałość o zdrowie, prawidłowy rozwój fizyczny i komfort dzieci. Bezpieczeństwo i właściwości profilaktyczne butów BARTEK oraz gwarancję prawidłowego rozwoju i funkcjonowania stopy dziecka potwierdza pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka oraz znak Zdrowa Stopa.

 

zdrowa_stopa_150x119BARTEK jest autorem pierwszego w Polsce profilaktycznego programu pod nazwą Akademia Zdrowej Stopy BARTEK. W ramach akcji odbywają się bezpłatne badania stóp wśród dzieci w wieku od 0 do 10 roku życia. Konsultacji udzielają lekarze ortopedzi oraz antropolodzy.

OBUWIE PROFILAKTYCZNE BARTEK zostało stworzone przez projektantów marki oraz wsparte fachową wiedzą konstruktorów oraz specjalistów z zakresu antropologii i przemysłu skórzanego. Dzięki takim rozwiązaniom połączony został: styl marki BARTEK z prawidłową konstrukcją i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Dbając o estetykę i wysoki standard obuwia, do produkcji wykorzystujemy naturalne skóry oraz komponenty najwyższej jakości.

buty_1_300x107

OBUWIE PROFILAKTYCZNE BARTEK spełnia funkcje fizjologiczne. Może być również stosowane w celu zapobiegania powstawaniu wad czynnościowych kończyn dolnych u dzieci i młodzieży, takich jak: • Koślawość kolan • Koślawość stóp • Szpotawość stóp • Stopy płasko-koślawe • Stopa wiotka • Płaskostopie podłużne • Płaskostopie poprzeczne • Paluch koślawy • Szponiaste ustawienie palców.

OBUWIE PROFILAKTYCZNE BARTEK zalecane jest do noszenia przez dzieci ze zdrowymi stopami, w celu niedopuszczenia do powstawania powyżej wymienionych wad stóp.

buty_2_200x225

OBUWIE PROFILAKTYCZNE BARTEK może być również stosowane do specjalistycznych wkładek ortopedycznych. Wkładki ortopedyczne muszą być zalecone przez lekarza ortopedę - dobrze dostosowane do rodzaju wady i wymiarów stóp dziecka. Mogą to być wkładki gotowe, dostępne w sklepach specjalistycznych lub wykonane na indywidualne zamówienie w warsztatach techniki ortopedycznej.

Nóżki dzieci swą sprawność zawdzięczają strukturze, którą tworzą kości, mięśnie, więzadła i stawy, a która zmienia się w okresie rozwoju dziecka. U małych dzieci występuje fizjologiczne płaskostopie („poduszeczka tłuszczowa” przykrywa sklepienie stopy), pierwotne szpotawe ustawienie kolan przechodzi w ustawienie koślawe. Około 4-6 roku życia u większości prawidłowo rozwijających się dzieci obserwuje się wyraźne wysklepienie łuku podłużnego i prawidłowe ustawienie kolan.

ustawienie_kolan_400x196

Do drugiego roku życia u wielu dzieci obserwuje się wygięcie nóżek w kształcie litery „O” (ustawienie szpotawe). Jeżeli szpotawe ustawienie nóżek nie zanika, bądź dziecko utyka albo skarży się na ból nóg, udaj się z nim do lekarza ortopedy. Pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia ukształtowanie szpotawe kolan przechodzi w ustawienie koślawe, które powinno zaniknąć około 7 roku życia. Jeżeli dziecko ma szpotawe lub koślawe kolana, koślawość nie zmniejsza się lub pogłębia, udaj się z nim do lekarza ortopedy.

ustawienie_pięt_400x196

Zaraz po urodzeniu ujawniają się wady wrodzone stóp, takie jak: stopy końsko-szpotawe, przywiedzione, płasko-koślawe wrodzone, dodatkowe kostki łódkowate, manifestujące się pozornym płaskostopiem. W okresie wzrostowym występują wady stóp nabyte, takie jak stopy płasko-koślawe statyczne, wady stóp wynikające z uszkodzenia układu nerwowego, które ujawniają się w różnym wieku dziecka. Dzieci z tymi wadami powinny pozostawać pod opieką ortopedy, który wskaże odpowiedni sposób postępowania: może zalecić noszenie odpowiedniego obuwia, wkładek lub wykonywanie ćwiczeń.

plaskostopie_400x207

Do 3–4 roku życia poduszeczki tłuszczowe maskują sklepienie podłużne stopy i dają obraz płaskostopia pozornego (płaskostopie fizjologiczne). Po 4 roku życia płaskostopie fizjologiczne powinno zaniknąć. Jeżeli po tym czasie stwierdzisz u dziecka płaskie stopy lub płaskostopie połączone z koślawością pięt lub/i koślawością kolan, udaj się z nim do lekarza ortopedy.

opis_but_640x252
 Zapisz


Powrót
Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz