kapcie dla dzieci do przedszkola

Jakie kapcie do przedszkola? Poznaj nasze propozycje

Dzieci w wieku przedszkolnym spędzają dużą część dnia na zabawach z rówieśnikami właśnie w przedszkolu. W ciągu dnia zazwyczaj chodzą, biegają, skaczą obunóż, skaczą na jednej nodze, chodzą, czasami siedzą, a z rzadka nawet i śpią. Jednak większą część czasu spędzają aktywnie, dlatego też odpowiednie kapcie do przedszkola to jedna z podstawowych rzeczy, w które powinien być wyposażony każdy ruchliwy przedszkolak.

Oddychające kapcie do przedszkola

Wybierając odpowiednie kapcie do przedszkola dla dziecka, staramy się, aby spełniały one szereg funkcjonalności. Przede wszystkim powinny być wygodne, miękkie, antypoślizgowe, z prostym systemem do zapinania i odpinania… i lista najważniejszych atrybutów rośnie. W tym wpisie chcemy zacząć od innej cechy, która jest naszym zdaniem bardzo istotna przy wyborze odpowiednich kapci do przedszkola, mianowicie o ich oddychalności.

Dzieci w przedszkolu zazwyczaj są w ciągłym ruchu, co powoduje, że zarówno ciało, jak i stopy potrzebują swobodnej termoregulacji. Oddychające, przedszkolne kapcie, które zapewniają stopom dobrą wentylację to podstawa. Kapcie przedszkolne Bartek mają specjalną antygrzybiczną i antybakteryjną wkładkę B-FRESH. Zapewnia ona stopom ochronę przed alergenami i grzybami. Dodatkowo jest mocno perforowana, co zapewnia swobodniejszą cyrkulację powietrza wewnątrz obuwia.

kapcie dla dzieci do przedszkola

Do przedszkola tylko kapcie? Na pewno nie!

Kapcie przedszkolne to podstawowe, ale nie jedyne obuwie, które jest potrzebne dziecku w trakcie całego roku przedszkolnego. Obuwie zmienne wyśmienicie spełnia swoją rolę w przedszkolnej sali, jednak do biegania na podwórku, do zabaw na kolorowym placu zabaw przydadzą się dziecięce buty sportowe z linii Sport Line. Jest to obuwie lekkie, wykonane z wysokiej jakości materiałów tekstylnych, skóry i pianki.

Budowa sportowych butów dziecięcych zapewnia optymalną wygodę i komfort użytkowania dla ruchliwego młodego sportowca lub dla ruchliwej młodej sportsmenki. Gruba podeszwa wykonana z elastycznej, ale odpornej na odkształcenia pianki, świetnie amortyzuje stopę podczas dziecięcych harców na placu zabaw. Zapięcia na rzepy lub wiązania na sznurowadła zostały zaprojektowane tak, utrzymywały dziecięcą stopę w optymalnej pozycji i nie odpinały się lub nie rozwiązywały się podczas ruchu.

Profilaktyczne kapcie dla dziecka przedszkolnego

Obuwie profilaktyczne Bartek z powodzeniem może służyć jako całoroczne kapcie profilaktyczne do przedszkola. Wybieraj modele z odkrytymi paluszkami, aby zapewnić dziecku jeszcze lepszą cyrkulację powietrza wokół stopy. Zapięcia na rzepy dodatkowo ułatwia Twojemu dziecku odpinanie i zapinanie kapci w przedszkolu. Profilaktyczne obuwie dla dziecka przedszkolnego spełnia funkcje fizjologiczne. Jego stosowanie może zapobiegać powstawaniu wad kończyn dolnych. Zaleca się noszenie obuwia profilaktycznego dla dzieci ze zdrowymi stopami, aby nie doszło do powstawania wad kończyn dolnych takich jak koślawość kolan, koślawość stóp czy różne rodzaje płaskostopia.

Jakie kapcie dla dzieci do przedszkola, a jakie do domu?

Jakie kapcie dla dzieci do przedszkola, a jakie do domu?

Dziecko w wieku przedszkolnym bez przeszkód może nosić po domu ten sam rodzaj kapci, które nosi w przedszkolu. Ważne jest to, aby miało dwie pary kapci - jedna po domu i jedna do przedszkola - w ten sposób zmniejszysz ryzyko, że zapomnicie o kapciach do przebrania w pospiesznej, porannej krzątaninie. Jeśli w domu Twoje dziecko spędza większość czasu na siedząco lub półleżąc, możesz zaproponować mu do noszenia kapcie-skarpetki z antypoślizgową podeszwą. Kapcie-klapki nie są dobrym rozwiązaniem dla dziecka w wieku przedszkolnym, ponieważ łatwo mogą się zsunąć ze stopy podczas zabawy i spowodować, że dziecko potknie się lub przewróci. Wsuwane kapcie dla dzieci to najbezpieczniejsza forma domowego obuwia.

Najlepsze kapcie do przedszkola oczami przedszkolaka

Wielokrotnie przetestowaliśmy już to pytanie na naszych pociechach: “a jakie buty Ty byś chciał/ chciała nosić? Jest to pytanie słuszne, jednak zbyt ogólne i bardzo podchwytliwe, przez co nie zawsze łatwo z niego wybrnąć. Odpowiedzi mogą być naprawdę różne - pytane przez nas dzieci odpowiadały, że chciałby nosić buty w kształcie kopyt lub łap z wielkimi pazurami dinozaurów, pojawiły się również marzenia o butach dla baletnicy. To ostatnie jest jeszcze najłatwiejsze do zrealizowania, natomiast te wcześniejsze marzenia już niekoniecznie. To samo pytanie można odrobinę zmodyfikować, dzięki czemu nie będziemy musieli poszukiwać kapci przedszkolnych ze szponami dzikich zwierząt.

Dobrym wyjściem w takiej sytuacji jest zaproszenie dziecka do wspólnego przeglądania asortymentu lub dwóch-trzech par kapci, które zawczasu wybierzemy dla naszego malucha. Kapcie przedszkolne Bartek, jak i wszystkie inne buty Bartek posiadają certyfikowane odznaczenie Zdrowa Stopa, które świadczy o tym, że zostały zaakceptowane przez specjalną komisję sprawdzającą, czy dana linia jest w 100% odpowiednia dla wrażliwych, małych dziecięcych stóp.

Jakie zapięcia w butach do przedszkola?

Z racji tego, że nie mamy wpływu na to, ile razy dziennie nasze dziecko będzie zdejmowało i zakładało kapcie przedszkolne, powinniśmy zadbać o to, aby były jak najłatwiejsze w obsłudze. Wiek wczesnoprzedszkolny to zazwyczaj dopiero pierwsze próby nauki wiązania i rozwiązywania sznurówek. Owszem, kapcie przedszkolne dla dzieci mogą służyć jako element do ćwiczenia sprawności manualnej, ale na początkowym etapie możemy ułatwić dziecku zadanie i zrezygnować z kapci ze sznurówkami. Do nauki wiązania butów służą specjalne, np. drewniane pomoce lub bardzo proste w wykonaniu “kapcie przedszkolne” zrobione z kawałka kartonu i sznurówek. Zatem jako zapięcia do pierwszych kapci przedszkolnych najlepiej nadają się rzepy lub mocne gumki.

Jak przedłużyć żywotność przedszkolnych kapci?

Jednym ze sposobów, w jaki możesz przedłużyć żywotność kapci przedszkolnych, jest zastosowanie wkładek profilaktycznych Bartek. Nie wszystkie kapcie przedszkolne wyposażone są we wkładkę B-FRESH. Specjalnie zaprojektowana wkładka profilaktyczna B-FRESH ma właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, dzięki którym stopa dziecka pozostaje świeża i zdrowa przez cały dzień. Ponadto, wkładka profilaktyczna dopasowuje się do kształtu stopy, amortyzuje wstrząsy i minimalizuje wszelkie działania alergizujące na skórę stopy.Powrót
Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz