Rabaty do -40%

Białe buty dla dziewczynki to oczywisty wybór w sezonie komunijnym – tego typu buciki pięknie prezentują się zarówno jako dodatek do sukienek, jak i szatek. Jednak czy białe buciki dla dziewczynki sprawdzą się tylko w takim zestawieniu? Z pewnością nie! Każda szanująca się młoda dama i mała rozrabiara powinny mieć w swojej szafie parę białych bucików. Jak wybrać odpowiednie białe buty? Dziewczynka musi w nich nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim czuć wygodę.

 

Białe buty dla dziewczynki – ładne i komfortowe

 Wygląd to nie wszystko, jednak nie oszukujmy się – białe buciki to świetny dodatek do sukienek i spódniczek, ale także spodni. Można zakładać je na spotkania rodzinne oraz imprezy i oczywiście na spacery. Zwłaszcza jeśli są komfortowe. W jaki sposób wybrać półbuty lub czółenka dziewczęce, które zapewnią maluchowi wygodę?

 

Białe buciki dla dziewczynki – sznurowane czy zapinane na rzep?

 To oczywiście zależy od tego, na jakim etapie jest dziecko. Zarówno sznurówki, jak i zapięcia na rzep mają spełnić konkretną funkcję – umożliwić butom odpowiednie przyleganie do stopy, co uniemożliwia im zsuwanie się. Jeśli dziecko jest bardzo aktywne i nie potrafi jeszcze całkowicie samodzielnie zawiązać swoich bucików, lepiej wybrać półbuty dziewczęce na rzepy. Dzięki temu macie pewność, że gdy tylko but się poluzuje, maluch będzie mógł samodzielnie go poprawić.

 

Białe buty dla dziewczynki – wybór rozmiaru

 Niektórzy rodzice obawiają się, że podczas zakupów internetowych wybór rozmiaru butów dla dziecka jest prawie niemożliwy. W żadnym razie! Wystarczy jedynie dobrze zmierzyć stópkę malucha i dopasować długość wkładki do rozmiarówki w sklepie. Najlepiej zrobić to poprzez odrysowanie stopy na białej kartce, a następnie odmierzenie długości pomiędzy skrajnymi punktami, jakimi są pięta i paluch. Pamiętajcie, że regularne mierzenie stóp dziecka pomaga w lepszym dopasowaniu butów, ale także w uniknięciu ryzyka związanego z noszeniem zbyt małego obuwia. Ciasne półbuty czy czółenka mogą nie tylko sprawiać maluchowi ból, ale przede wszystkim realnie wpłynąć na wady postawy oraz problemy ze stopami, które w przyszłości dadzą o sobie znać.

 

Jak wybrać białe buty? Dziewczynka powinna w tym pomóc!

 Pamiętajcie, że to Wasze dziecko będzie nosić wybrane przez Was buty. Uwzględnijcie je zatem w procesie decyzyjnym. To świetna nauka na przyszłość – wspólne zakupy pokazują, że dbanie o swoje stopy oraz regularne kupowanie butów jest inwestycją w siebie. Usiądźcie przed komputerem i wspólnie wybierzcie białe czółenka lub półbuty, które będą podobać się wszystkim, ale przede wszystkim Waszemu dziecku.

 


Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz