Sale

Ocieplane trzewiki dla dziewczynki

Trzewiki ocieplane dla dziewczynki muszą być kupowane z dużą starannością. Będą w końcu stanowić główną parę obuwia naszego dziecka przez kilka najbliższych miesięcy, warto więc poświęcić nieco więcej czasu i uwagi na ich wybór. Starannie przemyślany zakup będzie gwarancją, że sezon jesienno-zimowy upłynie naszej pociesze na przyjemnych spacerach i beztroskich zabawach, a nie na leżeniu w łóżku i leczeniu przeziębienia. Jakie ocieplane trzewiki dziewczęce wybierać, a od jakich trzymać się z daleka?


My się zimy nie boimy! Ocieplane trzewiki dla dziewczynki na tęgie mrozy


Najważniejszym kryterium powinien być materiał, z którego wykonane będzie obuwie. Ocieplane trzewiki zimowe dla dziewczynki powinny być stworzone z naturalnej skóry lub specjalnych membran (np. BRTKtex), które jednocześnie chronią przed chłodem i pozwalają skórze oddychać. Dobrze, by obuwie dziecięce było wyposażone w dodatkową wewnętrzną warstwę ocieplającą. Wysokojakościowe trzewiki ocieplane dziewczęce będą miały wyściółkę wykonaną ze 100% wełny lub ewentualnie z polaru.


Stopa stopie nierówna

Nie bez znaczenia jest także rodzaj zapięcia. Dobrze, gdy ocieplane trzewiki dla dziewczynki wyposażone są w sznurowania lub rzepy, które umożliwiają dopasowanie szerokości cholewki do tęgości nogi. Jest to bardzo istotne, gdyż każde dziecko cechuje się inną budową. Dwie dziewczynki o tym samym rozmiarze stopy mogą wyraźnie różnić się wagą, dlatego uniwersalna szerokość buta w przypadku dzieci często nie zdaje egzaminu - trzewiki dziewczęce one size będą uciskać nogę pulchniejszą i zostawią zbyt wiele miejsca tej szczupłej.


Ocieplane trzewiki zimowe dla dziewczynki - typowe wątpliwości i problemy

Na rynku dostępne są trzewiki dziewczęce w wielu fasonach i wzorach. Niektóre z nich wydają nam się szczególnie odpowiednie dla delikatnych dziecięcych stóp, gdyż przypominają wielkie, przytulne kapcie. Nie dajmy się jednak zwieść miękkiemu materiałowi i puszystemu wyglądowi. Tego rodzaju obuwie często nie posiada odpowiedniego usztywnienia pięty, przez co stopa łatwo się wykoślawia. Ocieplane trzewiki dziewczęce na zimę powinny mieć stabilny zapiętek i podeszwę z głębokimi żłobieniami zapobiegającymi ślizganiu się, a także dość sztywną cholewkę utrzymującą staw skokowy we właściwym położeniu.

Co więcej, podczas zakupu obuwia zimowego może pojawić się problem z dokładnym określeniem, gdzie kończy się stopa dziecka. Prawie wszystkie trzewiki dla dziewczynki, a trzewiki dziewczęce ocieplane szczególnie, posiadają usztywniany wierzch, dlatego ciężko jest wyczuć, dokąd sięgają palce malucha. W takim przypadku należy odrysować stopę dziecka na kartce, zmierzyć odległość między jej dwoma najbardziej wysuniętymi punktami i dodać około 10 mm, które będą stanowiły margines dla swobodnego poruszania się stopy i dla jej wzrostu.


Cenna lekcja decydowania o sobie

Troszcząc się o praktyczne aspekty zimowego obuwia dla naszych córek, nie zapominajmy o ich wymiarze estetycznym. Trzewiki ocieplane dla dziewczynki będą zakładane chętniej, jeśli ich wygląd spodoba się właścicielce. Nie starajmy się więc narzucać dziecku konkretnego koloru, nie karćmy, kiedy wybierze zbyt krzykliwe w naszym mniemaniu ozdoby. Pozwalając dziewczynce na swobodny wybór stylu bucików, dajemy jej prawo do asertywności i swobodnego wyrażania własnych pragnień. Jest to nieoceniony kapitał na przyszłe, dorosłe życie.

Newsletter Dołącz do newslettera i otrzymaj 10% na pierwsze zakupy! Dołącz